Sıtkı Aslanhan’la “Hayata Gülümse” Semineri İvrindi’de

İvrindi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Hayata Gülümse” isimli eğitim semineri Kişisel Eğitim ve Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan tarafından gerçekleştirildi.

 “Kişisel Eğitim ve Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan  25 Nisan Perşembe günü  Belediye Düğün Salonunda “Sınav Motivasyonu ve Kaygısı”, “Okul Başarısında Anne Babanın Rolü” “Etkili İletişim” konulu konferans verdi.

İkik oturum olarak düzenlenen programa Kaymakam Server Sinanoğlu, İlçe Milli Eğitim Mustafa Yücel, milli eğitim şube müdürleri, okul müdürleri veliler ve öğrenciler katıldı.Konferansın açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yücel, Bize emanet edilen yarınlarımız, geleceğimiz ve geleceğimizin teminatı olan gençleri hayata hazırlamak ve bir ufuk kazandırmak üzere bu motivasyon seminerini düzenledik. Temel amacımız gençlerimizi nitelikli ve mutlu bireyler olarak yetiştirip, geleceğe hazırlamaktır. Gençlerimizi dünyaya yön veren liderler olarak yetiştirerek ufku ve hedefi olan bireyler olmalarını sağlamak 2023 Türkiye Vizyonu’na katkı sağlayacaktır. Bu ve yapılmasını planladığımız buna benzer etkinliklerin ilçemize ve öğrencilerimize hayırlar getirmesini temenni eder, katılımlarınızdan ötürü hepinize teşekkür ederim” dedi.

Sıtkı Aslanhan seminere katılan öğrencilere başarının önündeki engeller, hayatımızı olumsuz etkileyen alışkanlıklarımız ve motivasyon konusunda bilgiler verdi.Seminerine, hayattan ibretlik öykülerle başlayan Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan, özellikle internet bağımlılığı konusuna dikkat çekti. İnternet oyunları yüzünden yeni nesil çocukların gelişiminin olumsuz etkilendiğini ifade eden Aslanhan ailelerin bu konuda dikkatli olmaları gerektiğini söyledi.Ebru Erdem

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir