Demiryolu Çalışanlarından Lokma Hayrı

TCDD Balıkesir Müdürlüğü çalışanları tarafından bu yıl 23. kez düzenlenen lokma hayrı gar önünde gerçekleştirildi.

Tarihi Balıkesir Gar binasının yanında bulunan alanda TCDD çalışanları tarafından vefat eden meslektaşları için gerçekleştirilen lokma hayrına ilgi yoğun oldu.

Bundan 25 yıl önce Karesi Ekspresinin Eskişehir porsuk istasyonundaki kazada görev şehidi olan rahmetli arkadaşlarımız ve yaralı arkadaşlarımıza atfen ve geçmişte bu güzide kuruluşumuza hizmet edip bedel ödeyerek rahmete kavuşmuş büyüklerimize vefa borcumuzu ve de kurumumuz çalışanlarının kaza ve belalardan korunması için Yaradana yakarmak için başlattığımız lokma hayrı ve mevlid-i şerif etkinliğimizin bu yıl 23. Sünü gerçekleştirmiş bulunuyoruz.Onlar sayesinde bugünlere geldik, onların sayesinde varız. Hepsine çok teşekkür ediyoruz. Tüm çalışan arkadaşlarım adına bu cemiyetimize katılan misafirlerimize teşekkür ediyor. Rahmete kavuşanlarımıza Allah tan rahmet, çalışanlarımıza hayırlı ve kazasız işler, Emekli olan değerli büyüklerimize sağlık ve sıhhatli ömürler diliyorum” dedi.

Lokma hayrına, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Karesi MHP İlçe Başkanı Ceyhun Demirakın, TÜRKAV Balıkesir Şube Başkanı Adnan Tatoğlu, CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, STK Başkanları, vatandaşlar katıldı.Ebru Erdem

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir