Zeka Oyunları Şenliği Düzenlendi

Çocuklar, 1. Si düzenlenen şenlik kapsamında çeşitli zeka oyunları oynadı.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Çetinkaya,  İ. Sefa Giray Ortaokulu Müdürü Ramazan Doğan,  7 Eylül İlkokulu Sınıf Öğretmeni Fisün Biçer,  Gökçeyazı Ş.R.Ç.  Sınıf Öğretmeni Dilek Güneş, Gökçeyazı Ş.R.Ç.  İlkokulu Müdür Yardımcısı Hüseyin Meral tarafından düzenlenen şenlikte  keyifli mücadeleler sergilendi.

Yarışma öncesi açıklamalarda bulunan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Çetinkaya, gençlerin daha çok internet başında yani hayali bir dünyada yaşadıklarına dikkat çekerek, “Biz zeka oyunlarıyla öğrencilerimizi hayatın içine sokmaya çalışıyoruz. Bu aslında bir hayat felsefesidir. Bundan sonraki yaşamlarında neyi nasıl kullanacaklarını onlara göstermeye çalışıyoruz. İnşallah hayırlı sonuçlar elde ederiz” dedi. 

Yapılan konuşmaların ardından öğrenciler sudoku, tangram, kendoku, çarpmaca, yumurta tangram, pentamino, tetramino ve set oyunları oynadılar. Hedef 4 kategorisinde Bozören İ. Sefa Giray İlkokulu, Plastik Bardaklar ve Surakarta kategorilerinde Korucu ilkokulu, Mangala oyununda Demirciler İlkokulu, Reverse oyununda Gökçeyazı Ortaokulu, Pentago oyununda İmam Hatip Ortaokulu, 7. Sınıf Mangala ve Abolone oyunlarında ise İ. Sefa Giray Bozören Ortaokulu birinciliği göğüsledi.Naciye  Uçar

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir