İl Müftüsü Ramazan Topcan, Balya’da öğrencilerle buluştu…

Balya İmam Hatip Ortaokulu ve Balya Atatürk Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri BENGİ kariyer günleri kapsamında Balıkesir İl Müftüsü Ramazan Topcan ve ilçe müftüsü Zeki Ata ile buluştu. 

Gençlik ve Peygamberimiz konusuna değinen İl Müftüsü Topcan,  Peygamberimizin çağlar üstü örnekliğinden ve insana olan sevgisinden bahsederken vermiş olduğu örneklemeler öğrencileri derinden etkiledi.
İl müftüsü Ramazan Topcan ” insan mükemmel olmadan yaşadığımız dünya mükemmel olamaz. Dünyanın mükemmeliyeti insanın mükemmel olmasından geçer.” dedi.
Topcan konuşmasında: “içinde yaşadığımız dünyanın mutlu ve huzurlu olabilmesi için bütün insanlık ailesinin güldüğü bir dünya inşa etmek için evvela biz, kendi gücümüze inanmalıyız. Güç birliğine gitmek zorundayız. Sadece Anadolu coğrafyasından değil dünya ailesinden mesul olduğumuz inancıyla canla başla çalışmalıyız. Dünyayı okumak zorundayız. Peygamberi ahlaki temsil ederken; Sadece önümüze konan kitabı değil dünyayı okuyan gençler olmalıyız. İşte söz sahibi olacak gençlik budur. Vatanımız milletimiz bayrağımız şehitlerimiz dinimiz için ecdadımızın değerlerine en çok bizim sahip çıkmamız gerekir. Çünkü bu millet 1071’den beri bu topraklarda tutunabilmek için çok bedeller ödedi hala da bedel ödemeye devam ediyoruz. Bayrağımızın semada nazlı nazlı dalgalanması hürriyetimizin bir göstergesidir. Biz Bismillah diyerek cepheye koşmuşuzdur. Bizler hep sahada olmak zorundayız. Öyle bir dünya inşa etmeliyiz ki herkesin güldüğü herkesin mutlu olduğu bir dünya… Bunun için canla başla çalışmalıyız. İlimde önde fende önde ve önder, teknikte çağlara meydan okurken, dünyanın imrendiği bir gençlik olmalıyız. Sizler umudumuzsunuz sizlere güveniyorum.” diyerek Topcan konuşmasını sonlandırdı.
Söyleşi sonrasında Topcan Balya İmam Hatip Ortaokulu ve Atatürk Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileriyle hasbihal ederek öğretmen ve öğrencilerle birlikte fotoğraf çekildi.Naciye Uçar

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir