TBMM Başkanı Yıldırım : “NUROL ve TÜMAD’a Teşekkür Ediyorum”

NUROL Holding ve TÜMAD Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin ana sponsorluğunu üstlendiği  “Troya Hazineleri Asırlık Hasret” belgesel filminin TBMM’deki gösterimine katılan TBMM Başkanı Binali Yıldırım, eserin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederek; “Destek ve sponsorluk konusunda katkıları olan Nurol Holding ve TÜMAD Madenciliğe teşekkür ediyorum” dedi.

TBMM Tören Salonu’ndaki ‘Troya Hazineleri-Asırlık Hasret’ filminin gösterimine TBMM Başkanı Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TBMM Başkanvekili Mustafa Şentop, TBMM İdare Amiri Hasan Turan, AK PARTİ Grup Başkanvekilleri Bülent Turan, Cahit Özkan ve Muhammet Emin Akbaşoğlu, MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay ile milletvekilleri ve davetliler katıldı.

TBMM Tören Salonu’nun konferans, seminer, konser, ödül töreni, resepsiyon, kutlama ve kabul gibi birçok etkinliğe ev sahipliği yaptığını hatırlatan Yıldırım, bugün hepsinden farklı bir etkinliği gerçekleştirdiklerini belirtti.

Yurt dışına çıkarılan kültür varlıklarının tamamının son derece kıymetli olduğunu vurgulayan Yıldırım, “Troya Hazineleri de bunlardan biri. Milletimizde kültür varlıklarımızın korunması konusunda yavaş yavaş ciddi bir bilinç oluşmaya başladı. TBMM, bu konuda her türlü yasal desteği verdi, vermeye devam edecek” ifadesini kullandı.

 “NUROL ve TÜMAD’a Teşekkür Etti”

Belgesel filmin çekilmesine katkı sunan AK PARTİ Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile eserin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür eden Yıldırım, “Destek ve sponsorluk konusunda katkıları olan NUROL Holding ve TÜMAD Madenciliğe teşekkür ediyorum” dedi.

“Uzun yıllar üzerinde oturduğumuz zenginliklerin ne yazık ki farkına varamadık” ifadesini kullanan Yıldırım, çok sayıda kültür hazinesinin, Türkiye’deki çeşitli bölgelerden yurt dışına çıkarıldığının bilindiğini hatırlattı.Ebru Erdem

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir